Jakie są modne tatuaże?

26 stycznia, 2022

Jakie są modne tatuaże?

Każdy człowiek posiada szczególne cechy charakteru i wygląd zewnętrzny, jednak staramy się pokazać swoją wyjątkowość, bardzo często właśnie za pomocą tatuażu. Jakie tatuaże można uznać za modne? Czy takie które wybiera większość młodych ludzi nakręconych filmem, grą czy muzyką, czy projektowane na zamówienie i ujawniające talent mistrza i przesłanie wskazane przez klienta. Każdy ma własny pomysł na zdefiniowanie modnego tatuażu. Na pewno dziary na ciele są świetną okazją do zmiany lub wzbogacenia wyglądu nietuzinkowymi wzorami w wybranych kierunkach oraz stylach. Teraz tatuaże przestały być wyzywające i krzykliwe.

Zmienne trendy, czyli jakie są modne tatuaże?

Oldschoolowe tatuaże pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku. Pierwszą falę popularności zapewnili im marynarze, którzy ważne wydarzenia w swoim życiu zaznaczali rysunkami na skórze. Styl realistyczny to tatuaże z różami są dość silnym i żywym symbolem we wszystkich kulturach. Modne tatuaże w postaci serca są często łączone z innymi znakami. Na przykład ze wstążką z nazwą i motywującą frazą.Te tatuaże wyrażają uczucia.

Symbole żeglarskie to: ster, kotwica, kompas, latarnia morska. Również często można spotkać węże, koty i życie morskie, zwłaszcza rekiny. Tatuaże realistyczne są dość łatwe do zidentyfikowania, ponieważ mają wyraźne cechy: gruby nasycony kontur, warunkowe cienie, minimum kolorów i gęste cieniowanie. Prawdopodobnie główną zaletę tego stylu można nazwać harmonią w dowolnej aplikacji.

Na przykład postać jokera jest stale modna i wiele osób ozdabia własne ciało jego podobizną. Czy tatuaż powinien zawierać modne wzory? Tatuatorzy mogą stwierdzić, że są to wzory oklepane i podpowiedzieć zrobienie dziary opartej na własnym pomyśle. Nie należy iść na łatwiznę i nie tatuować tego co wszyscy, ponieważ wyszedł nowy film i trzeba ozdabiać się podobizną jego głównego bohatera.

Oryginalne tatuaże zamiast znanych obrazów

Najlepiej gdy, tatuator samodzielnie odzwierciedla daną postać z własną interpretacją dzięki czemu powstaje unikalny tatuaż. Ciekawe inspiracje przygotowane przez osobę, która ma być tatuowana oraz zaproponowane przez mistrza zmiany są podstawą do stworzenia może nie topowego wzoru ale na pewno pięknego i wyjątkowego. Własna adaptacja wzoru sporządzona przez tatuatora nie powinna być wspomagana wyimaginowanymi życzeniami. Tatuaż nie musi mieć znaczenia, powinien być dekoracyjny i stanowić swoistą ozdobę ciała, być czymś co inni ludzie będą podziwiać. Na przykład fajny obrazek jest już modnym tatuażem bez dodawania inicjałów, dat wykonanych gotyckimi cyframi i literami. Oryginalnym pomysłem na tatuaż jest wykorzystanie pisma klinowego do uwiecznienia ulubionej sentencji.

Tatuatorzy tworząc obrazy na ciele klientów mają z tego satysfakcje, na przykład wykonują motyw florystyczny, połączony z geometryczną rozetą na całe przedramię. Unikalne wzory, nawet napisy powstające poprzez dzierganie każdej kropki w innym kolorze, pozwalają uzyskać wyjątkową symbolikę. Wzory nawiązujące go historii zarówno Polski jak i innych krajów mogą być doskonałym sposobem udekorowania swojego ciała, ale w tym przypadku pójście na łatwiznę jest bardzo niewskazane. Symbole narodowe nie powinny być szargane, ale przedstawiane z pełnym szacunkiem.       

Modne tatuaże w stylu graficznym

Styl graficzny to połączenie czerni z wyraźnymi konturami i równoległymi liniami kreskowania objętości oraz bieli w celu podkreślenia jasnych obszarów. Zabawa grubością linii na rysunku. Podobnie jak w przypadku blackworku, do wykonywania tatuaży graficznych stosuje się wyłącznie czerń. Niedopuszczalne są nawet odcienie szarości. Obrazy wykonane w tym stylu przypominają ryciny ze średniowiecznych kartek: ostre i wyraźne linie, cienie i opcjonalnie kropki. Nie ma płynnych przejść. Typowe wątki dla grafik to: rośliny, zwierzęta, owady, postacie mityczne, reprodukcje rycin. Rysowanie takich obrazów to delikatna praca, która wymaga wielkich umiejętności. Popularność stylu ułatwia jego uniseksualność, w przeciwieństwie np. do bardziej kobiecej akwareli.

Stale modne tatuaże japońskie

Tradycyjnie japońskie tatuowanie cechuje się czytelnością oprócz śmiałości aranżacji, co nie pozostawia wątpliwości co do tego, co jest przedstawione na rysunku. Osiąga się to dzięki wysokiemu kontrastowi, wyraźnym liniom i tłu, które uzupełnia i kontrastuje z pierwszym planem. Nacisk kładziony jest również na dynamiczne pozycje i formy. Rysunki z tysiącletnią historią, kalejdoskop mitów, obrazów i natury. Jeden z najstarszych stylów tatuażu z niesamowitą historią nasyconą wielowiekową tradycją, której nie można zignorować.

Orientalny styl irezumi jest mocno zakorzeniony w historii Japonii. Tego typu dziary przedstawiają takie obrazy jak: tygrysy, smoki, demony, ryby, kwiaty. Tatuatorzy na całym świecie kształcą się w sztuce japońskiej i dostosowują starożytny styl do nowoczesności, wdrażając innowacyjne elementy twórcze. Wtedy takie tatuaże są wolne od monotonii. Decydując na sztukę japońską można wybrać stale modne, ale piękne wzory przedstawiające: samuraja, potyczkę ze smokiem czy też kwiaty lotosu. Profesjonalizm i umiejętności mistrza, jego wyobraźnia zamienia japoński tatuaż w prawdziwe rodzime arcydzieło.

Tradycyjne japońskie irezumi różni się od wszystkich innych rodzajów tatuaży. Fakt, że obrazy pokrywają albo całą powierzchnię ciała, albo ramiona i nogi, jak rękawy i spodnie. Malowanie ciała zostaje przerwane na szyi, nadgarstkach i kostkach. Odbywa się to tak, że ubrania ukrywają tatuaż. Wzory pełne są zaszyfrowanej symboliki. 

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany tatuażem!

Dzięki zdobytej przez lata praktyce, w naszym studio tatuażu w Warszawie, szczerze doradzamy i podpowiadamy, a także jesteśmy w stanie odmówić wykonania wzoru na skórze, gdy od początku wiadomo, że nie będzie dobrze wyglądał lub się nie przyjmie w danym miejscu.

Prześlij nam swój projekt, a my go wycenimy!
Bez zobowiązań!

Dzięki zdobytej przez lata praktyce, w naszym studio tatuażu w Warszawie, szczerze doradzamy i podpowiadamy, a także jesteśmy.

Wyceń swój tatuaż

+48 572 627 746

Zadzwoń do nas

info*!*kinkyneedle.com

Napisz do nas

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności